x
Stuur vandaag nog uw aanvraag in.
Snelle offerte

Uitgebreide analyse van EN-ventielnormen: een essentiële gids voor Europese technische voorschriften

Wat is de EN-norm, de technische code van de EN-ventielnorm?

Europese norm (EN)

EN-normen, volledige naam Europese Normen zijn uniforme technische specificaties die zijn opgesteld door gezaghebbende organisaties zoals het Europees Comité voor Normalisatie (CEN) en het Europees Comité voor Elektrotechnische Normalisatie (CENELEC). Het ontstaan van deze normen vloeit voort uit de behoeften van het Europese integratieproces – het bevorderen van het vrije verkeer van goederen, diensten en personen binnen de EU door technische belemmeringen tussen de Europese lidstaten weg te nemen. EN-normen bestrijken niet alleen traditionele industriële sectoren (zoals machinebouw en bouwkunde), maar ook opkomende technologieën (zoals hernieuwbare energie en digitale beveiliging). Op het gebied van kleppen definiëren EN-normen alle procesvereisten met betrekking tot materialen, ontwerp, testen, enz., en hun juridische werking is gelijkwaardig aan die van de nationale normen in de EU-lidstaten. Het formuleringproces legt de nadruk op het afwegen van de belangen van meerdere partijen, waarbij bedrijven, overheden en consumentenorganisaties samenwerken om de wetenschappelijke onderbouwing en universaliteit van de normen te waarborgen.

De juridische status van EN-normen: de grens tussen verplicht en vrijwillig.

Op de EU-markt hangt de juridische werking van EN-normen af van de vraag of er in EU-richtlijnen naar wordt verwezen.

EN-ventielnormen

Bijvoorbeeld:

  • Verplichte naleving CE-certificering is het "paspoort" voor toegang tot de EU-markt, en de kern van CE-certificering is het voldoen aan de relevante EN-normen. Neem bijvoorbeeld de Machinerichtlijn (2006/42/EC): bedrijven moeten voldoen aan de volgende normen: EN ISO 12100 (Algemene principes voor machineveiligheid) voordat ze het CE-keurmerk op hun producten mogen aanbrengen.
  • Aanbevolen normen EN-normen die niet in richtlijnen worden genoemd (zoals EN 10204-documenten voor materiaalinspectie) zijn niet verplicht, maar worden over het algemeen beschouwd als beste praktijken in de sector. Het naleven van deze normen kan het vertrouwen in de toeleveringsketen aanzienlijk vergroten en het risico op handelsgeschillen verkleinen.

Voor de lidstaten hebben EN-normen voorrang. Zo wordt bijvoorbeeld de oorspronkelijke DIN-norm (Duitse nationale norm) afgeschaft nadat deze is omgezet in een EN-norm, wat een hoge mate van uniformiteit in de Europese technische specificaties garandeert.

Overzicht van EN-normen voor ventielkernen

StandaardnummerKernvereistenTypische toepassingsscenario'sBelangrijkste parameters/verschillen
EN 593Kwaliteit van de afdichting van de vlinderklep, koppelberekening, levensduurtestChemische procesbesturing, waterbehandelingssysteemL1-lekdebiet ≤ 0,1% × DN
EN 12266-1Classificatie van drukproeven voor klephuizen en afdichtingenVeiligheidsklep van een olieplatform in een kerncentraleKlasse A: 1,5×PN-druk gedurende 2 minuten
EN 12516Berekeningsmethode voor de wanddikte van het klephuis en verificatie van de sterkteOntwerp van stoomkleppen voor hoge temperaturen en hoge drukkenFormuleberekeningsfout ≤ ±3%
EN 1984Beperkingen van de chemische samenstelling en mechanische eigenschappen van metalen materialenMateriaalkeuze voor kleppen in zure omgevingen, drinkwatercertificeringHet chroomgehalte van 316L roestvrij staal moet ≥16,5% zijn.
EN 15634Eisen aan de materiaalsterkte en montagespecificaties voor gebruik bij lage temperaturen.LNG-opslag en -transport, vloeibare stikstofleveringsklep-196℃ Impactenergie ≥27J
EN 1092-1Flensmaat, nauwkeurigheid van het afdichtingsoppervlak, tolerantie voor de positionering van de boutgatenOntwerp van pijpleidingaansluitingen voor EU-projecten12% dikker dan de Amerikaanse standaardflens
EN 15714-3Standaardisatie van het data-interfaceprotocol en de diagnostische functies van slimme kleppenDigitale fabriek, IoT-systeem voor bewaking op afstandOndersteunt OPC UA (EN 62541) communicatie

Voor meer informatie over de normen kunt u onze uitgebreide interpretatiehandleiding raadplegen:《Panoramische analyse van EN-ventielnormen: technische systemen die u moet kennen voor toegang tot de EU-markt》

EN-normbepalingen waar wereldwijde ventielkopers de meeste aandacht aan besteden: "Technische codes" die gecontroleerd moeten worden tijdens audits in de toeleveringsketen.

Bij internationale inkoop van kleppen beschikt het engineeringteam van de koper vaak over een "EN-normverificatielijst", en deze criteria bepalen direct of een leverancier op de shortlist kan worden geplaatst.

EN-ventielnormen

De 7 belangrijkste clausules zijn de concurrentiebarrières waar fabrikanten prioriteit aan moeten geven:

  1. EN 12266-1 §6.2: Druktestniveau (Klasse A/Klasse B)

Waarom is het de moeite waard om hier aandacht aan te besteden:

  • Aankoopsector: Petrochemie, kernenergieprojecten. 100% vereist Klasse A-testen.
  • Belangrijkste parameters:
    • Klasse A: 1,5 × PN (nominale druk) gedurende 2 minuten
    • Klasse B: 1,1×PN, druk gedurende 60 seconden vasthouden
      Focus van kopersbeoordelingen:
  • Eis van leveranciers dat zij testvideo's met tijdstempels aanleveren (om vervalsing van de momentane piekdruk te voorkomen).
  • Controleer het kalibratiecertificaat van de drukmeter voor nauwkeurigheid volgens EN 837-1 Klasse 0.6.

2. EN 593 Tabel 4: Classificatie van de toelaatbare lekdebiet van vlinderkleppen

Pijnpunten van kopers:

  • Het prijsverschil tussen L1 (geen zichtbare lekkage) en L4 (toegestane luchtbelletjes) is 35%.
  • Waterzuiveringsprojecten vereisen vaak een L2-niveau (≤0,1 × DN liter/minuut).
    Verborgen risico's:
    Sommige leveranciers slaagden voor de test bij kamertemperatuur, maar voerden geen hertest op lekkage bij 50 °C uit volgens EN 593 §8.3.

3. Formule EN 12516-3: berekening van de minimale wanddikte van het klephuis.

Kern van het geschil:

  • Kopers vragen zich vaak af of de toegestane wanddikte niet te groot is (en vermoeden dat het ontwerp te duur is).
  • Bij de EU-fabrieksinspectie worden de oorspronkelijke berekeningsparameters (zoals de toelaatbare spanningswaarde van het materiaal) gecontroleerd.

Tips voor fabrieksinspecties:

  • Eis van leveranciers dat zij ter plaatse de werking van de EN 12516-berekeningssoftware demonstreren (om het gebruik van verouderde versies te voorkomen).

4. EN 1984 §6.2.3: Limieten voor zware metalen in drinkwaterkranen

Harde indicatoren:

  • Loodgehalte ≤ 0,25% (van toepassing op EN-GJS-400-18-LT nodulair gietijzer)
  • Nikkelafgifte ≤ 0,1 mg/dm² (EN 15664-1 testmethode)

Detectieblinde zone:

  • Het is noodzakelijk om het materiaal naar een extern laboratorium (zoals SGS) te sturen om de authenticiteit van het materiaalcertificaat te verifiëren en te voorkomen dat de leverancier het EN 10204-rapport manipuleert.

5. EN 15634 §7.3: Energie-eisen voor impact bij lage temperaturen

Drempelwaarde voor extreme werkomstandigheden:

temperatuurMateriaalImpactenergievereisten (Charpy V-notch)
-196℃X8Ni9≥27J
-50℃316L roestvrij staal≥34J

Aankoopvalkuil: Sommige leveranciers gebruiken snelle koeling met vloeibare stikstof in plaats van een continue lage temperatuur, wat leidt tot een vertekening van de gegevens over de taaiheid van het materiaal.

6. EN 1092-1 Tabel 9: Oppervlakteruwheid van de flensafdichting

Conflictpunten in grensoverschrijdende toeleveringsketens:

  • De EN-norm vereist Ra≤3,2μm, en de Amerikaanse norm ASME B16.5 staat Ra≤6,3μm toe.
  • Het combineren van flenzen kan leiden tot defecten aan de pakking (een veelvoorkomend probleem bij EPC-projecten).

Belangrijkste punten van het koopcontract:

  • In de technische bijlage moet worden vermeld dat “de nauwkeurigheid van de flensbewerking voldoet aan EN 1092-1 en dat geen gelijkwaardige alternatieve normen worden geaccepteerd”.”

7. EN 10204 3.1/3.2: Traceerbaarheidsniveaus van materialen

Verschillen tussen certificaten:

CertificaattypeGegevensbereikAcceptatie door de koper
3.1Chemische samenstelling van één batch + mechanische eigenschappenAlgemeen voor civiele projecten
3.2Rapport van herinspectie door derdenVerplichte eisen voor kernenergie- en militaire projecten

Controlepunt: Controleer het EN-normversienummer op het certificaat (bijvoorbeeld EN 10204:2022 heeft de versie uit 2013 vervangen).

3 verborgen motivaties voor kopers om EN-normen te herzien

  • ​​RisicooverdrachtDefinieer de grenzen van de verantwoordelijkheid duidelijk via EN-clausules (bijvoorbeeld: als de klep barst nadat het EN 12266-A-niveau is gespecificeerd, is de fabrikant volledig verantwoordelijk).
  • KostenramingVergelijk de technische parameters van verschillende EN-niveaus om de levenscycluskosten nauwkeurig te berekenen (bijvoorbeeld: een vlinderklep van niveau L1 kan de onderhoudskosten met 251 TP3T verlagen).
  • Compliance-auditVoldoe aan de indicator 'standaardiseringsgraad van de toeleveringsketen' in het EU ESG-rapport (leveranciers die EN-normen gebruiken, kunnen 10-15 punten extra krijgen).

Drie belangrijke blinde vlekken bij EN-normaudits die kopers vaak negeren.

EN-ventielnormen

1: Actualiteit van de standaardversie

  • Dodelijk gevalEr werd een projectopdracht gegeven om het hele apparaat aan te passen, omdat het gebruikmaakte van het ontwerp volgens de EN 593:2012-norm (die inmiddels is afgeschaft).
  • ​​Tegenmaatregelen:
    Raadpleeg de officiële CEN-website om de geldigheid van de norm te controleren (de huidige versie van EN 12266-1 is bijvoorbeeld de versie van 2022).

2: Regiospecifieke termen

  • Specifieke eisen voor Duitse projecten:
    DIN EN-normen bevatten vaak aanvullende, lokale bepalingen (bijvoorbeeld DIN EN 1092-1 vereist dat de afschuining van de flensboutgaten 0,3 mm bedraagt).
  • Tegenmaatregelen:
    Geef tijdens de aanvraagfase het land van het project aan (bijvoorbeeld: Duitsland moet voldoen aan de aanvullende DIN-clausules).

3: Standaard referentiële integriteit

  • Typische vragen:
    De leverancier verklaart alleen te voldoen aan EN 12266, maar specificeert niet het specifieke onderdeel (zoals testnorm deel 1/acceptatieregels deel 2).
  • Voorbeeld van een contractspecificatie:
    “Kleppen moeten voldoen aan de EN 12266-1:2022 Klasse A-test en de EN 12266-2:2018-acceptatiecriteria.”

Toolkit voor kopers ter verificatie van EN-normen

  1. Snel naslagwerk EN-norm:
    Organiseer de kernbepalingen van de EN-normen met betrekking tot kleppen (zoals de lekdebiettabel EN 593 en de formule EN 12516).
  2. Zelfinspectieformulier voor leveranciers:
    Eis van leveranciers dat zij de naleving van de EN-norm per artikel controleren (met bijgevoegd origineel testgegevenspaginanummer).
  3. Geschillenbeslechtingsplan:
    In het contract staat vermeld: "Het recht om EN-normen te interpreteren is gebaseerd op de oorspronkelijke Engelse versie, met uitzondering van conflicten met lokale regelgeving."“

Waarom zijn EN-normen strenger? Materiaal en veiligheidsfactor "EU-drempelwaarde"

EN-klep

Vergeleken met API- en ISO-systemen hebben EN-normen hogere technische eisen gesteld op het gebied van materiaalselectiespecificaties en ontwerp van veiligheidsredundantie, wat direct tot uiting komt in:

De “dubbele ketenen” van materiële prestaties

  • Nauwkeurige controle van de chemische samenstelling: EN 1984 hanteert driemaal strengere limieten voor sporenelementen in gegoten klepmaterialen dan API 600 (bijv. loodgehalte ≤ 0,25% versus API staat 0,35% toe).
  • Verificatiesysteem voor extreme bedrijfsomstandigheden: EN 15634 vereist dat cryogene kleppen een continue impacttest van -196℃ doorstaan, terwijl ISO 28902 slechts een milieuverificatie van -50℃ vereist.
  • Corrosiebestendigheid gedurende de gehele levenscyclus: EN 12569 schrijft voor dat kleppen voor zure media 10 jaar aan versnelde corrosietestgegevens moeten kunnen overleggen, wat de norm van 5 jaar van ASME B16.34 ruimschoots overtreft.

"Wiskundige vernietiging" van de veiligheidsfactor

  • Verschillen in formules voor de berekening van de wanddikte: EN 12516 gebruikt de dynamische spanningssuperpositiemethode, die rekening houdt met een grotere vermoeiingsmarge dan de statische formule van API 600.
  • Redundant ontwerp voor barstdruk: EN 12266-1 vereist dat klasse A-kleppen 1,5 keer de PN-druk kunnen weerstaan, terwijl API 598 slechts 1,1 keer de druk test.
  • Mechanisme ter voorkoming van lekkage van de afdichting: De EN 593-classificatie voor lekdichtheid stelt de L1-norm vast op 0 lekkage, wat strenger is dan het ISO 5208 AA-niveau (waarbij 0,001% lekkage is toegestaan).

De symbiotische relatie tussen CE-certificering en EN-normen: de eerste stap in kennis over de export van kleppen. CE-certificering

Simpel gezegd is CE-certificering de wettelijke norm, en EN-normen de technische invulling. Wanneer EU-regelgeving vereist dat kleppen "veilig en betrouwbaar" zijn, vertalen EN-normen dit naar specifieke waarden – zoals boutsterkte, lekdichtheid, materiaalsamenstelling – en CE-certificering controleert of deze waarden aan de normen voldoen.

Belangrijkste punten:

  • Juridisch bindend:
    De wettelijke basis voor CE-certificering (zoals de PED-richtlijn) vereist expliciet het gebruik van EN-normen voor productverificatie, wat betekent:
  • Producten die zijn ontworpen volgens niet-EN-normen (zoals ASME/API) kunnen geen CE-certificering behalen, zelfs niet als ze betere prestaties leveren.
  • De douane in de EU kan CE-gecertificeerde producten die niet aan de EN-normen voldoen, rechtstreeks in beslag nemen.
  • Technische implementatie:
    EN-normen bieden kant-en-klare oplossingen voor CE-certificering:
  • EN 12516 lost problemen op met betrekking tot sterkteberekeningen.
  • EN 12266 Gespecificeerde testmethoden
  • EN 10204 waarborgt de traceerbaarheid van materialen.
  • De valkuil van de tijdsdruk:
    EN-normen worden gemiddeld elke 5 jaar bijgewerkt en oude CE-certificaten kunnen ongeldig worden (bijvoorbeeld, nadat EN 593:2023 de versie van 2012 vanaf 2024 vervangt, wordt het oorspronkelijke certificaat onmiddellijk ongeldig).

Lees meer over de 《CE-certificeringsnormenhandleiding》

Het essentiële verschil tussen EN-normen en ISO- en API-normen.

EN of ISO of API

StandaardsysteemToepassingsgebiedJuridische gevolgenTypische verschilgevallen
ENEU- en EFTA-landenVerplichtDe flensdikte volgens EN 1092 is gemiddeld 12% dikker dan volgens ASME B16.5.
ISOWereldwijd toepasbaarAanbevolen (tenzij anders vermeld door EN)EN ISO 10497 = ISO 10497 (equivalent aan brandtest)
APIOlie- en gasindustrieIndustriële praktijkenDe berekeningsmethode voor de wanddikte van een API 600 schuifafsluiter is 5%-8%, wat afwijkt van EN 12516.

Let op: Bij de export van kleppen naar de EU moeten, zelfs als aan de API- of ISO-normen wordt voldaan, eerst de EN-normen worden geïmplementeerd.

EN versus API/ISO: Hoe beïnvloeden verschillen in ontwerpfilosofie aankoopbeslissingen?

Vergelijkingsafmetingen (Europese markt)EN-norm ontwerplogicaAPI/ISO-ontwerplogicaInvloed van aankoopbeslissingen
MateriaalselectieVerplichte EU-lijst met binnenlandse materialen (zoals de eis van roestvrij staal volgens EN 10088)Maakt wereldwijde vervanging van gelijkwaardig materiaal mogelijk.Het gebruik van materialen volgens de Amerikaanse norm vereist een hercertificering (EN-certificering).
VeiligheidsfactorDe redundantie dynamisch aanpassen op basis van de EU-database voor industriële ongevallen (bijvoorbeeld: de versie 2023 van EN 12516 verhoogt de veiligheidsfactor van hogetemperatuurkleppen met 8%).Vaste coëfficiënten gebaseerd op historische ervaringenDe EN-versie van hetzelfde ventielmodel is 10-20% zwaarder dan de API-versie.
VerificatiecyclusEis dat externe laboratoria jaarlijkse herinspecties uitvoeren (EN 10204:2022 voegt blockchain-opslag van bewijsmateriaal toe).Voornamelijk zelfinspectie door bedrijven.De inkoopcyclus is met 15-30 dagen verlengd.

Opmerking voor kopers: In EU EPC-projecten wordt, zelfs als de API-klep aan de normen voldoet, een technische afwijking geconstateerd indien deze niet voldoet aan het "preventieve ontwerpconcept" van de EN-norm (bijvoorbeeld door de CO2-voetafdruk niet te berekenen volgens EN 17033). Dit kan leiden tot afwijzing van de offerte.

Synergie en verschillen tussen EN- en ISO-normen

Veel EN-normen zijn rechtstreeks equivalent aan internationale normen (ISO) en worden gepresenteerd in een dubbele notatie **"EN ISO"**. Bijvoorbeeld:

  • EN ISO 9001 Een wereldwijd raamwerk voor kwaliteitsmanagementsystemen. Bedrijven die deze standaardcertificering behalen, kunnen niet alleen voldoen aan de EU CE-eisen, maar ook de internationale markt bedienen.
  • EN ISO 5208 De gouden standaard voor het testen van de lekdichtheid van kleppen, gebruikt door chemische en energiebedrijven over de hele wereld om de afdichtingsprestaties van producten te evalueren.

De EN-normen zijn echter geen exacte kopie van de ISO-normen, en de verschillen komen tot uiting in:

  • Lokaal supplement EN-normen kunnen aanvullende, Europees-specifieke technische eisen bevatten. Bijvoorbeeld:, EN 1092-1 (flensnorm) verfijnt de prestatie-eisen voor veelgebruikte materialen in de EU (zoals gesmeed staal P265GH) op basis van ISO 7005.
  • Verschillen in nalevingstrajecten In sommige sectoren (zoals medische hulpmiddelen) vereisen EN-normen testen door door de EU aangewezen laboratoria, terwijl ISO-normen zich meer richten op wereldwijde toepasbaarheid.

Lees meer over “Verplichte lectuur voor aankoop”《Drie belangrijke normen voor ventielen: ISO, API, EN – Ventielnormen die wereldwijde kopers moeten kennen》

Waarom zijn EN-normen belangrijk?

Of u nu een ventielfabrikant, aannemer of leverancier van medische apparatuur bent, inzicht in de kernwaarde van EN-normen kan het verschil maken tussen succes en falen van uw bedrijf in markten zoals Europa, waar naleving van EN-normen verplicht is.

  1. Toegang tot de markt CE-certificering is gebaseerd op EN-normen, en het niet voldoen hieraan zal er direct toe leiden dat het product door de EU-markt wordt afgewezen.
  2. Verbeterde concurrentiekracht Bedrijven die de EN-normen volgen, hebben meer kans om het vertrouwen van internationale klanten te winnen, met name in sectoren met strenge kwaliteitseisen (zoals kernenergie en olie en gas).
  3. Kostenoptimalisatie Door de samenwerking tussen EN- en ISO-normen kunnen bedrijven de kosten voor herhaalde testen en certificeringen verlagen en hun middelen efficiënter inzetten.

Als ventielfabrikant die al 20 jaar nauw betrokken is bij EN-normen, heeft JH ervoor gezorgd dat elk ventiel, elke millimeter wanddikte, elke Newton koppel en elk materiaalcertificaat de strenge controle van de EN-normen doorstaat. We zijn ons ervan bewust dat wanneer een klant kiest voor een bedrijf dat bekwaam is in EN-normen, hij niet alleen producten koopt, maar ook een reeks meetbare risicobeheersingsoplossingen die de veiligheid garanderen. Van de A-niveau test van EN 12266 tot de CO2-voetafdrukregistratie van EN 17033: deze digitale vertrouwensketens worden steeds belangrijker voor de wereldwijde industriële inkoop.

JH Valve Fabrikant

Cookievoorkeuren bijwerken
Scroll naar boven